Notice: Undefined index: test in /var/www/vhosts/lmds.be/httpdocs/index.php on line 11
Hoeveel aanvulling op kinderbijslag mag de werkgever toekennen ? - LM&DS
Menu Bel 015 55 00 31 Inloggen
Home Nieuws Hoeveel aanvulling op kinderbijslag mag de werkgever toekennen ?

Hoeveel aanvulling op kinderbijslag mag de werkgever toekennen ? (09/09/2021)

Wanneer een werkgever zijn werknemers een aanvulling op sociale zekerheidsuitkeringen toekent is dit geen loon, zodat deze vergoedingen vrijgesteld zijn van RSZ. (basis : artikel 3 loonbeschermingswet)

Wat betreft de aanvullingen op kinderbijslag hanteert de RSZ een bovengrens van 50 euro. 

Wordt deze overschreden dan riskeert de werkgever dat dit alsnog als loon onderworpen wordt aan sociale bijdragen.

Deze vaste bovengrens is niet correct zegt het  Arbeidshof van Brussel nu  in een arrest van 1 april 2021.

Het Hof verduidelijkt dat de enige voorwaarde om als aanvulling op sociale zekerheid beschouwd te worden, er in bestaat dat de betaalde aanvulling de bedoeling heeft het verlies van inkomsten of de toename van uitgave die 'kinderen' met zich brengen te dekken.

Ligt het bedrag te hoog om dit verlies of deze uitgaven te dekken, dan kan het worden beschouwd als verdoken loon.

Het hof aanvaardt dat een werkgever die aan zijn werknemers een aanvullende vergoeding betaalde gelijk aan hun kinderbijslag, dit kan doen zonder RSZ-bijdragen verschuldigd te zijn. (Arbh.Brussel, 1 april 2021, AR 2019/AB/650)

 

 

Bericht geplaatst door Sven Mertens & Veerle Stroobants, advocaten op 09/09/2021.

Graag op de hoogte blijven en 
uitnodigingen voor onze infosessies ontvangen?

Schrijf in voor onze nieuwsbrief

LM&DS plaatst enkel cookies om uw surfervaring op onze website te optimaliseren. Onze website maakt geen gebruik van tracking cookies die uw internetgedrag volgen met o.a. reclamedoeleinden. De statistieken die we op basis van analytisch cookies bekomen, bevatten geen persoonsgegevens.

Akkoord    Meer informatie